Ev Bilgisayarı - Pc Forum
kaydol Kaydol (Ücretsiz) | şifre hatırlatma Kullanıcı Adı / Şifre Hatırlatma Arama
» Tüm Konular » Tuvalet Kuralları 
  #1  
Eski 01 Nisan 2006, 13:28
DaRk_WaTeR - ait Avatar
DaRk_WaTeR
Üye
 
Mesajlar: 253
Kayıt Tarihi: Ocak 2006
Tanımlı Tuvalet Kuralları
1. Polat (ya da Firat)
Polat ya da Firat, genellikle ayakta iserken çiSi zorlayayim derken kaçan küçük çapli osuruklardir. Çok sik karsimiza çikan bu durumda çikan "Polat" ya da " Firat " sesinden sonra yapilacak en iyi sey hiç bir sey olmamis gibi yapmaktir. Kesinlikle yaninizda iseyen kisi ile ne kadar samimi olursaniz olun, bir Polat tan sonra bu konuda saka falan yapmaya kalkmayin. Bu her iki tarafi da rahatsiz eder.

2. Yusufffff
Yusuf , Polat in tersine, sessiz , sinsi bir osuruktur. Fakat osuruk konusundaki ilk kurali unutmamak lazimdir:" Sesin siddeti ile kokunun siddeti ters orantilidir". Bu bakimdan, bir Yusufffff durumu ile karsilastiginizda kisa sure sonra herkes durumu anlayacaktir. Bazen bir Yusuf bir Polat ya da Firattan çok daha utanç verici olabilir. Tüm osuruklarda oldugu gibi kesinkes fark etmemis gibi yapin. En büyük hata "Off çok kotu kokmus, kim yapti bunu yaa" gibi sucu baskasina atmaya çalismaktir.Bu hem ortamdakileri rahatsiz eder, hem de süpheyi sizin üstünüze çeker. Sunu bilin ki, Yusuf durumlarinda yüzde doksan oranla suçlu kisi ilk konusan ya da sikayet edendir. Bu tuzaga düsmeyin. Karsinizdaki bir kisiye belli belirsiz anlamli bir bakis, ustaca yapildiginda süpheyi onun üstüne çekebilir. Ama en güvenli yol hiç bir sey yokmus gibi yapmaktir.

3. Katotopark
Katotopark olayi , basiniza gelebilecek en kotu osuruk durumlarindan biridir. Çünkü bu durum yukarida bahsedilen kurala istisna olarak hem gurultulu, hem de Yusuf kadar olmasa da oldukça kokuludur. Aksamdan kalma ya da Ishalin yan etkisi olan Katotopark in tek iyi yani, çok ekstrem durumlar disinda genelde siçarken olmasidir. Yani o korkunç "KATOTOPARK" sesi duyuldugunda kabinde kimin oldugunu disaridakiler ilk anda bilmeyecektir. Bir Katotopark olayinda, ilk yapilmasi gereken sey sakin olmaktir.Kesinlikle katotopark gerçeklestigi anda tuvalette bulunan herkes gidene kadar kabinden çikmayin. Çok hastaymis gibi inlercesine sesler çikararak katotoparki hakli göstermeye çalismak çok yaygin bir hatadir. Bunu yapmayin. Çevredekiler inlemenizden sesinizi taniyabilir. Herkes gidene kadar bekleyin, aksama kadar sürse bile. Bu beklemede size en büyük zorlugu bir "Gazi " çikaracaktir.

4. Gazi
Gazi diye, sanki bu siçis olayina yillarini vermis, bu yolda büyük fedakarliklar yapmis gibi magrur sekilde siçan kisilere denir.Bu gibi kisiler, tuvaletten büyük zevk alir ve en az yarim saat kalirlar.Çogu gazi tuvalete gazete ve dergi ile girer, ve karsilastigi herkesle sohbet ederek , defalarca ellerini yikayarak ve sac düzelterek tuvaletteki sureyi uzatmaya çalisir.Bu gibileri iyice taniyip onlarla ayni anda tuvalette olmaktan ne pahasina olursa olsun kaçinmak gerekir. Yoksa olasi bir katotopark durumunda ne olacagi belli olmaz. Gazilere karsi sizin gibi düsünen meslektaslarinizla birlesin. Gazileri taniyip, gazisiz tuvaletleri bulmak için isbirligi yapin.

5. Siginak
Siginak, genelde çok az kisinin gittigi tuvaletlerdir.Binadaki bos bir kat, genelde bayanlarin çalistigi bir büro, siginak bulabileceginiz yerlerdir.Bir siginakta her zaman huzur ve güven içinde siçabilirsiniz. Gaziler genelde siginaktan uzak dururlar çünkü onlar için tuvalet sosyal bir kaynasma yeridir.

6. Yoldas
Yan yana iki kabinde siçmak durumda kalan iki kisiye denir. Bir yoldas durumundan ne pahasina olursa olsun kaçinin. Gene de bir yoldas varsa yaninizda, tuvaletten çikis anini çok dikkatli ayarlamaniz gerekir. Eger yoldasiniz bir gaziyse sizinle sohbet ederek kendini belli edecektir.Bu, bütün tuvalet kültüründe karsilasabileceginiz en utanç verici bir durumdur.Türkçe bilmiyormus ya da sagirmis gibi yapin.Ya da sesinizi degistirerek çok kisa cevaplar verin ve ne olursa olsun hemen kaçin oradan. Yaninizdakinin gazi oldugunu anlamanin bir yolu da gazete ya da dergi hisirtisi gelip gelmedigine dikkat etmektir. Geliyorsa gazi sizle sohbet etmeye baslayamadan hemen kaçin.Eger yoldasiniz bir gazi degilse sizin kadar rahatsizdir durumdan. Bu durumda basiniza gelebilecek en kotu sey ayni anda çikip karsilasmaktir. Çikacaginiz ani yoldasa belli edin, gurultulu bir sekilde toparlanin ve sifonu çekin. Göreceksiniz yoldasiniz siz gitmeden çikmayacaktir.

7.Öksürük
Bazen bulundugunuz kabine girmeye çalisan olabilir. Sahte bir öksürük ile onlari kovun. Sahte öksürük bundan çok daha farkli islere de yarayabilir (bkz. Bomba)

8. Bomba
Büyük , top seklinde bir diskiya denir. Bunun en büyük dezavantaji suya düsünce cok ses çikarmasidir.Eger tuvaletten çiktiginizda size anlamli anlamli bakan yüzler görmek istemiyorsaniz, bombanin düsüs anini bir öksürük ile kamufle edin.Burada çok ince bir nokta vardir. Bombayi ya da polat'i kamufle edebilse de, hiç bir öksürük bir katotopark i kamufle edemez. Etse bile bunun sahte bir öksürük oldugu hemen anlasilir. Öksürügü katotopark durumlarinda ne olursa olsun kullanmayin. (bkz. sifon)

9. Kütük
Kütük Bombanin tersine tek parçalik ince uzun bir diskiya denir.Kutukun avantaji, suya düsme sesi çikarmamaktir.Dezavantaji ise uzun sure havada asili kalip ortami fena halde kokutmasidir. Kutuk un geldigini anladiginizda kiçinizi mümkün oldugu kadar asagiya bastirarak suya yakinlasmaya ve ucus suresini minimize etmeye calisin.Gene de koku çok fazlaysa , herkes gidene kadar yerinizden çikmayin.

10. Sifon
Önemsiz bir hijyen ayrintisi gibi görünen sifon sizi bazen en zor durumlardan kurtarabilir. Örnegin bir katotopark i kamufle etmenin tek yolu sifonu tam zamaninda çekmektir. Ama bu göründügünden çok daha zordur.Çünkü katotopark genellikle apansiz gelir.Ayrica bir yoldas durumu da sifonu yerli yersiz çekmek, yoldaslar arasindaki sessiz güveni sarsabilir. Bu uyarilara uymanizi tavsiye ederim.

Tüm Konular Kategorisindeki Popüler Konular
» Popüler Programlar
Super Mp3 Recorder ProSuper Mp3 Recorder Pro
Ses Kaydetme Programı
HDD RegeneratorHDD Regenerator
Bad Sector Onarma Programı
Glary UtilitiesGlary Utilities
Bilgisayarı Hızlandırma Programı
CCleanerCCleaner
Bilgisayar Hatalarını Düzeltme Programı
BearShareBearShare
Müzik indirme programı
ISODiskISODisk
CD/Dvd Yedekleme Programı
Flash Slideshow MakerFlash Slideshow Maker
Slayt Hazırlama Programı
3DP Chip3DP Chip
Driver Bulma Programı
TimeBombTimeBomb
Zaman Ayarlı Pc Kapatma Programı
Little FighterLittle Fighter
Dövüş Oyunu
Konuyu Değerlendir Oy

« Kadınlar ve erkekler için bankamatik kullanma kılavuzu  prev  Kamyoncu ÖzdeyİŞlerİ »
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2005 - 2014 Ev Bilgisayarı