Ev Bilgisayarı - Pc Forum
kaydol Kaydol (Ücretsiz) | şifre hatırlatma Kullanıcı Adı / Şifre Hatırlatma Arama
» Msn » Msn Hackerlerinin Şifre Bulma Yöntemi ( Dikkatli Olunuz ) 
  #1  
Eski 04 Eylül 2009, 04:35
can0bjk - ait Avatar
can0bjk
Üye
 
Mesajlar: 442
Kayıt Tarihi: Eylül 2008
Tanımlı Msn Hackerlerinin Şifre Bulma Yöntemi ( Dikkatli Olunuz )
İnterneti kullanıp da anında mesajlaşma yazılımı (MSN, Yahoo Messenger, Skype) kullanmayan yok denecek kadar azdır. Birçok kişi hatta ufak çaplı şirketlerin çoğu iletişim ihtiyaçlarını MSN gibi anında mesajlaşma programları veya mail hesapları aracılığıyla gidermeye çalışıyor.


Kimimiz eş-dost, akraba ile iletişim kurmak kimimiz de işyerindeki iletişim giderlerini azaltmak için MSN kullanıyoruz. İnternet teknolojisinin en çok kullanılan programlarından MSN`e internetin kötü çocukları da büyük bir ilgi ile yaklaşıyor. Çeşitli yöntemler kullanarak MSN kullanıcılarının şifrelerini çalıp tehdit ve şantajda bulunuyorlar ya da isimlerini kullanarak onlar adına MSN adresindeki kişilerden kontör çalıyorlar. Eğer ele geçirilen mail adresinizde internet bankacılığı kullanıcı adı ve şifreleriniz saklıysa, tüm paranız kısa sürede buharlaştırılabiliyor.


MSN şifresi nasıl çalınıyor?


Genelde dikkatsiz veya güvenlik konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kişileri hedef seçen MSN hırsızları, şifreleri ele geçirmek için birçok yöntem kullanıyor. Bu yöntemler arasında kurban bilgisayarlara Fake Mail (sahte mail) göndermek ilk sırada geliyor. Fake Mail yöntemi uygulayan kişiler gönderdikleri maile Sign In sitesinden gelmiş gibi bir izlenim verip `Hesabınızın iptal olmaması için gönderilen linke tıklayarak şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor, aksi takdirde 10 gün içerisinde hesabınız kapatılacaktır` yalanını sıralıyorlar. Bu yemi yutan güvenlik bilgisi yetersiz internet kullanıcıları hemen linke tıklayıp şifrelerini değiştirmek için eski ve yeni şifrelerini giriyorlar. Bütün bu bilgiler, hırsızın mail hesabına gönderiliyor. Şifreniz artık kötü çocuğun elinde!


İkinci yöntem ise internet kafe gibi bilgisayarların ortak kullanıldığı yerlerdeki kullanıcıların sık karşılaştığı bir yöntem: Keylogger yerleştirme. Keylogger programları ile bastığınız bütün tuşlar bir dosyaya kaydediliyor ve şifre bilgileri yine kötü çocuğa ulaştırılıyor.


Brute Force atağı olarak adlandırılan bir başka yöntemde amaç basit şifrelerin programlar vasıtasıyla tek tek denenerek bulunması. `123456`, `deneme`, `doğum tarihi` gibi basit şifreler vermek hepimizin kolayına gider. Haliyle kötü çocuğun da kolayına gideceği açıktır. Bir diğer şifre verme hatası ise unutulan şifreleri kurtarmak için belirlediğimiz gizli sorularda yatıyor. `Hangi takımı tutuyorsunuz?`, `Mezun olduğunuz üniversite?` gibi sorulara kaç farklı şekilde cevap verilebilir ki? Kötü çocuk bunları tahmin edemeyecek kadar beceriksiz olamaz.


Son bir yöntem MSN`e ek özellikler kazandırmak için kullanılan MSN Plus gibi programlara trojan ekleyip kullanıcı bilgisayarlarına yükletmek. Bu tip uygulamalar ne olduğu belirsiz web sitelerinden indirilerek yüklendiğinde bilgisayardaki şifreleri hırsızlara iletiyor.


[OP]1[/OP]

Msn Kategorisindeki Popüler Konular
» Popüler Programlar
Glary UtilitiesGlary Utilities
Bilgisayarı Hızlandırma Programı
TimeBombTimeBomb
Zaman Ayarlı Pc Kapatma Programı
GTA Mod InstallerGTA Mod Installer
GTA Mod Yükleme Programı
uTorrentuTorrent
Torent indirme programı
Easy GIF AnimatorEasy GIF Animator
Gif Yapma Programı
Mz Ram BoosterMz Ram Booster
Bilgisayar Hızlandırıcı
xinput1_3.dllxinput1_3.dll
Microsoft DirectX
iMeshiMesh
Türkçe Müzik İndirme Programı
WolfteamWolfteam
MMOFPS Oyunu
SlimDriversSlimDrivers
Driver İndirme Programı
Konuyu Değerlendir Oy

« İstenmeyen Mailleri Engelleme  prev  Msn Hackleme Cezası »
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2005 - 2014 Ev Bilgisayarı