Ev Bilgisayarı - Pc Forum
kaydol Kaydol (Ücretsiz) | şifre hatırlatma Kullanıcı Adı / Şifre Hatırlatma Arama
» İnternet Genel » 1 Günde TTNET ADSL Nakil (Taşıma) 
  #1  
Eski 18 Haziran 2012, 02:14
ProLive - ait Avatar
ProLive
Yönetici
 
Mesajlar: 1,989
Kayıt Tarihi: Ocak 2006
Mesaj 1 Günde TTNET ADSL Nakil (Taşıma)
Son zamanlarda haftaları hatta 1 aya kadar uzayan nakil işlemleri ile ilgili şikayetleri internette fazlaca görmeye başladık. Özellikle adsl hattı üzerinde kampanyası olan, adsl aboneliğini kapatması halinde geriye dönük indirimleri ödemek zorunda olacak kullanıcılar veya uzun yaz tatilinde tekrar internet aboneliği almak yerine şuan ücretsiz olan adsl nakil işlemini yapan kullanıcılar bu uzun süren adsl nakil işleminden sorun yaşamaktalar.


Adsl nakil

Nakil İşlemi Nasıl Yapılır ? İzlenen Prosedürler Nelerdir ?

Adsl nakil işlemi için herhangi bir Türk Telekom Müdürlüğü'ne veya TTNET ofisine kimliğiniz ile müracat edip Nakil Formunu doldurmanız yeterlidir.
  • Doldurduğunuz form yetkili bir kişi tarafından sisteme girilmesiyle ilk aşama başlamakta. Formdaki bilgilerin sisteme girilmesi eğer sistemsel bir sorun yoksa maksimum 5-10 dk almaktadır. Bu ilk aşama ile artık ADSL Nakil isteğiniz sistemde.

  • Nakil işleminin gerçekleşmesi için ilk olarak mevcut ADSL hattınızın bağlı bulunduğu santraldan nakil için onay alınması gerekmektedir. Bu onay verilmeden bir işlem yapılamamaktadır. Onay işlemi sistem üzerinden 1 dk gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir.

  • Sisteme onay düştüğünde bu sefer iş nakli gerçekleştireceğiniz santrala kalmaktadır. Santral, onayın gelmesi ile internetin aktif hale gelmesi için başka bir birime yönlendirme yapmaktadır.

Nakil İşlem Süresi 1 Güne Kadar Nasıl Kısaltılabilir ?

Aslında yukarıda anlattığım ADSL Nakil işleminin prosedüründen bunu çıkartabilirsiniz.
  1. TTNET Ofisinde rica etmeniz durumunda sıraya koyulup sisteme girilecek olan formunuzu işleme hemen sokabilirsiniz. Güzel bir neden sunduğunuz taktirde bulunduğunuz yerde aşırı bir yoğunluk yok ise olumlu sonuç alacaksınızdır.

  2. Bundan sonra yapılacak en akıllıca şey, şu an ADSL hattınızın bağlı bulunduğu santralın numarasını bulmak. Santralı arayıp nakil onayı beklediğinizi ve durumunuzun aciliyetini bildirmeniz durumunda 1dk içerisinde onay verilmektedir. Bağlı bulunduğunuz santral numarasını ilçe Türk Telekom bayilerini arayıp öğrenebilirsiniz. İlgili bilgilere Türk Telekomun kendi sitesinden ulaşabilirsiniz: http://www.turktelekom.com.tr/tt/por...met-Noktalari/

    Bağlı bulunduğunuz santralı öğrendiğinizde numarasını 118 11 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi yardımı ile bulabilirsiniz.

  3. Son olarak ADSL naklini gerçekleştireceğiniz telefon hattının bağlı bulunduğu santralı aramak ile işi sonlandırıyoruz. İlgili çalışana telefon nakli için sisteme onay düştüğü haber vermeniz yeterli olmakta.


Geçen hafta sabah saatlerinde TTNET bayisine gidip şehirlerarası ADSL Nakil işlemine başlamam, ertesi gün öğlen saatlerinde cep telefonuma gelen nakil işleminin yapıldığına dair bilgilendirme mesajı ile son bulmuştur. Kolay gelsin


« Bu mesaj ProLive tarafından 01 Nisan 2014 (23:10) tarihiyle güncellenmiştir. »
İnternet Genel Kategorisindeki Popüler Konular
» Popüler Programlar
Mz Ram BoosterMz Ram Booster
Bilgisayar Hızlandırıcı
The Battle For Middle EarthThe Battle For Middle Earth
1.04 Patch
BearShareBearShare
Müzik indirme programı
Adobe ReaderAdobe Reader
Pdf Dosyası Açma Programı
Microsoft Photo StoryMicrosoft Photo Story
Türkçe Slayt Programı
NVIDIA GeForce FX 5200 DriverNVIDIA GeForce FX 5200 Driver
GeForce FX 5200 Driver
Little FighterLittle Fighter
Dövüş Oyunu
DriverEasyDriverEasy
Driver Bulma Programı
Adobe Flash PlayerAdobe Flash Player
Medya Oynatıcı
NVIDIA GeForce FX 5200 DriverNVIDIA GeForce FX 5200 Driver
Nvidia GeForce 5 FX serisi ekran kartı sürücüleri.
Değerlendirme: 5.00

1 Günde TTNET ADSL Nakil (Taşıma) konusunu değerlendirin.

14 Oy 5.00/5.00

« hotmailde gereksiz klasörü yok  prev  toplu mail sorunu »
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2005 - 2014 Ev Bilgisayarı