Ev Bilgisayarı - Pc Forum
kaydol Kaydol (Ücretsiz) | şifre hatırlatma Kullanıcı Adı / Şifre Hatırlatma Arama
» Bilgisayar Oyunları » En güzel sanal oyunlar 
  #1  
Eski 17 Mayıs 2009, 17:35
nesrin630
Uzaklaştırıldı
 
Mesajlar: 60
Kayıt Tarihi: Mayıs 2009
En güzel sanal oyunlar
Komikler.com, Zaplat.com, Fotzilla.com gibi girişimlerin kurucusu Erdem Usul tarafından hayata geçirilen Sanalika, sanal dünya uygulamasını oyun konseptiyle birleştirmiş ve keyifli arayüzleri ile başarılı bulduğum beta yayınına başlamış.BU OYUNUN ADI Sanalika - Eğlenceye Katıl

Farklı yaş gruplarına göre ayrılmış dünyaların olduğu Sanalika’da, bir cadde üzerinde başladığınız sanal yaşamınıza “Sevgi Apartmanı”‘ndaki odanızda, kahvehane’de, bowling salonu’nda, cafe’de, disco’da, restaurant’ta ya da plajda devam edebilirsiniz.

Cafe’de oyun makinaları ya da dart tercih edebileceğiniz gibi, kahvehane’de okey, tavla gibi ortamına uygun oyunlar da oynayabilir ya da direkt bowling salonuna geçebilirsiniz.

Sanalika’daki karakterinizin özelleştirilebilir olduğunu ve sanal dünyadaki diğer kişilerle etkileşim kurabildiğinizi de vurgulamadan geçmeyelim.Henüz beta aşamasında olan servisin önümüzdeki dönemlerde içeriği ve senaryolarının güçlendirileceğini ayrıca mikro ödeme seçeneklerinin de çalışmalarının sürdüğünü öğrendim.

Oyun sektöründe henüz sürmekte olan fırsatların yanına sanal dünya trendinin de eklenmesi ile, kolay, anlaşılabilir ve kullanılabilir Sanalika’nın başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Servisin henüz aktif olmayan birçok özelliğinin ve bölümünün de hayal gücünün sınırlarını zorlayabilecek boyutlara çıkması ile yarattığı değeri üst seviyelere taşıyacağına inanıyorum.Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayınız.


« Bu mesaj nesrin630 tarafından 17 Mayıs 2009 (18:03) tarihiyle güncellenmiştir. »
  #2  
Eski 17 Mayıs 2009, 18:00
nesrin630
Uzaklaştırıldı
 
Mesajlar: 60
Kayıt Tarihi: Mayıs 2009
Popmundo internet üzerinde oynanan bir "rol yapma" oyunudur, oyuncular sanal müzik sanayisinde şöhrete kavuşmaya çalışırlar. Oyun gerçek zamanlı oynanır ve siz oynamıyorken bile gelişmesini sürdürür.

Popmundo, grafikleri ve sesi olan geleneksel bir bilgisayar oyunu değildir. Hayal gücü yüksek eğlenceli bir kitlenin olduğu haftada bir iki kez kontrol etmenizin yeteceği bir oyundur.

Hiçbir zaman bilgisayara karşı oynamazsınız, ilişki kurduğunuz her karakter dünyanın bir noktasında oyunu oynayan gerçek bi kişidir.


Popmundo oynamak için herhangi bir ödeme yapmalı mıyım?
Hayır. Popmundo tamamen ücretsizdir.

Oyunu oynamak için neye ihtiyacım var?
Bütün oyun internet üzerinden oynanır. Yani eğer bunu okuyabiliyorsanız ihtiyacınız olan herşeye sahipsiniz demektir. Bunun yanında kayıt aşamasında kullanacağınız bir e-mail adresiniz de olmalıdır.

Oyuna nasıl kaydolurum?
Kaydolmak kolay ve hızlıdır. Yukarıdaki menüden "Kayıt Buradan" link'ine tıklayın. Adınız, e-mail adresiniz, ve hangi dili konuştuğunuz sorulacak, hepsi bu! Bu bilgileri verdiğiniz anda oynamaya hazır olacaksınız.

Oyun için önerilen bir yaş sınırı var mı?
Hayır yok. Ancak oyunun karışık doğasından ötürü belli bir yaştan küçük oyunculara tavsiye etmiyoruz. Aynı zamanda oyunun dünyasını pornografi, dini veya siyasi çekişmeler gibi oyuncuları rahatsız edebilecek hassas konulardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Ancak Popmundo gerçek insanların katılımıyla var olduğundan, rahatsız edilemeyeceğiniz garantisini veremiyoruz.
Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayınız.
  #3  
Eski 17 Mayıs 2009, 18:15
nesrin630
Uzaklaştırıldı
 
Mesajlar: 60
Kayıt Tarihi: Mayıs 2009
Nasıl bağlanmalı?
Sanal dünyadan verim alabilmek için kablolu bağlatınız ya da adsl kullanıcısı olmanız şart. Tabii Türkiye girişlerinde, ekranın tepesinde en sağdaki 'packet loss' (paket kaybı) ile bandwith (band genişliği) ölçülerini duyunca diğer ülkelerden giren arkadaşlarımın dudaklarını uçukluyor. Packet Loss'un yüzde 5-7 olması o kadar da sorun yaratmamakla beraber yüzde 25-250 kayıp (yanlış duymadınız) arasında gidip gelmesi gerçekten içler acısı. Yani içeri girdiğinizde simin 'download' etmesi (yüklenmesi) dakikalarca sürüyor. Ayrıca 250-500 kbps olması gereken bağlantı hızı ise şaka gibi 25-37 kbps (kilobit/saniye) arasında oluyor. Bu da sık sık 'crash' yani çökme adı verilen SL ekranının donması ve dışarı atılmanızla sonuçlanıyor. TTNET'e göre benim bağlantım 'şahane' ama ben bir kez dahi yeşil çubuğun sarıya dönüşüp 300 kbps'e ulaştığına şahit olmadım. Şu anda en büyük sorun bu.
Burada genel geçer dil İngilizce ama belli simlerde Japonca, Çince, İspanyolca, İtalyanca ve Almanca ikinci dil olarak kullanılıyor. Hatta Türkler, kendi aralarında Türkçe iletişim kurdukları gibi resmi SL Türkiye, dil bilmeyenlere hem içerde hem de RL'de (Real Life/Gerçek Yaşam) yardımcı oluyor.
Şimdilerde sanal yaşamımıza ses girdi, yani artık her sim 'Voice Enabled', yani istediğin insanlarla IM (yazışmak) yerine sesli konuşabiliyorsun. Ama hala herkes yaygın olarak yazışmayı tercih ediyor…
SL hem Windows (Vista haricinde) hem Mac (Mac OS X 10.3.9 ve üstü) ile uyumlu. Hızlı çalışan bir işletim sistemi (operating system) ve işlemci (processor) ile son dönemde çıkan video ve grafik kartı da gerekiyor. Tabii yüksek bir de hafıza. Windows 2000/XP 31 MB, Mac OS X 65 MB yer tutuyor. Şu anda test edilen bir de Second Life Windlight adı verilen bir ikinci program, tıpkı gerçek yaşamdaki gerçek çözünürlükleri sağlamaya çalışıyor. Deniz bildiğimiz deniz gibi, bulutlar ise hareket edip ışık değişmelerine yol açıyor. Daha fazla bilgi için:
Second Life | System Requirements
Öte yandan SL'deki yavaşlamalardan şikayet edenler yeni çıkan bağımsız görüntü programlarını da indiriyorlar. Bunlardan bir tanesi daha süratli bir arayüze sahip olduğu için download (çözümleme) süresini kısalttığı önesürelen 'Nicholaz' görüntüleyicisi (viewer).
Nicholaz' Viewers for Virtual Worlds: An Alternative to SecondLife
Diğeri ise SL'ye gelen CSI: New York gibi ünlü diziler ve uluslararası dev şirketlerin her türlü pazarlama, inşaat ve teknik işlerini üstlenen ve kendi simiyle de herkese parmak ısırtan 'The Electric Sheep Company'nin geliştirdiği 'OnRez Viewer'. Gerçekten çok hızlı ama tek sorun her girdiğinizde 'home' (kendi seçtiğiniz başlama noktası ve çoğunlukla da eviniz) yerine doğrudan CSI simine götürmesi ve oradan ancak ikinci bir TP ile başlama noktanıza ya da evinize gidebilmeniz.
WordPress Error
Özellikle yatçılar ücretsiz olan bu iki programı da indirmiş vaziyetteler. Lag durumuna göre hangisi hızlıysa üç görüntüleyici programdan biriyle içeri girip yarışıyorlar.
Şu anda SL'nin üç boyutlu ve sürekli geliştirilen 'gerçekçi' yaşamının sürmesine olarak veren yazılımı, gerçek dünya sayısız ödül kazanmış ve 'Metaverse'i ayakta tutan Linden Lab'in CEO'su Philip Rosedale ve Linden ailesi (bu ekip burada aynı soyadını taşıyor). Avatar ismi Philip Linden olan Rosedale, SL ile amacının sağlam bir ekonomisi olan sanal ancak tutarlı bir dünya yaratmak olduğunu belirtiyor: 'Bir oyun değil yepyeni bir ülke, bir ütopya yaratıyorum.' Öyle de olmuş.

Üyelik
Ödeme yapmaksızın ve para harcamaksızın bir süre SL'de misafir olunmasına izin veriliyor. Buna First Basic (İlk Temel) üyelik deniyor. Additional Basic'te (Ek Temel), bir kez giriş için 9.95 USD ödüyorsun. Ancak toprak satın alamıyorsun ama grup sahipli topraklardan arsa edinip ev kurabiliyorsun. Premium için ayda 9.95 USD ya da dört ayda bir 22.50 USD ya da yılda 72 USD ödüyorsun; ada dahil her tür toprak satın alabiliyorsun. Ayrıca başlangıç için 1000 Linden (L) bonus veriliyor.
SL ayrıca son derece 'user friendly' yani kullanıcı dostu. Bilgisayarla haşır neşir olmayan bile rahatlıkla programı kullanabiliyor.
SL'nin açıkladığı son istatistiklere göre ülke dağılımı da şöyle: ABD yüzde 34.9, Almanya yüzde 12.02, Fransa yüzde 7.49 ve İngiltere yüzde 6.66. Geri kalan yüzde 38.93 ise 300 ülke arasında paylaşılıyor.
SL'de oturanların yüzde 42.85'i kadın, 57.15'i ise erkek. Kadın ve erkeklerin SL'de harcanan zamana bakılınca erkeklerin yüzdesi 73, kadınlar ise 26. Bundan da kadın avatar olarak dolaşan erkek sayısının itiraf edilenden yüksek olduğu varsayımı yapılıyor. Yapılan bir anket erkek üyelerin yüzde 18.6'sının SL yaşamını kadın olarak sürdürdüklerini saptamış.
SL'de ayrıca sadece 13-17 yaş grubunun girebildiği bir de Teen Second Life var. Bu yaş grubundaki üyeler yetişkin SL'ye giremediği gibi yetişkinler de Teen SL'ye giremiyorlar. EN KOMİK OLARAK DA BU GÖZÜMÜZE TAKILDI ARKADAŞLARINLA DUDAKTAN ÖPÜŞEBİLİR VEYA ONLARLA KAVGA EDEBİLİRSİNİZ KENDİ ŞARKINIZI YAZIP KONSER VEREBİLİRSİNİZ BU OYUN SÜPER

« Bu mesaj nesrin630 tarafından 17 Mayıs 2009 (18:18) tarihiyle güncellenmiştir. »
  #4  
Eski 17 Mayıs 2009, 18:18
nesrin630
Uzaklaştırıldı
 
Mesajlar: 60
Kayıt Tarihi: Mayıs 2009
Umarım beğenirsiniz..
  #5  
Eski 21 Mayıs 2009, 09:18
nesrin630
Uzaklaştırıldı
 
Mesajlar: 60
Kayıt Tarihi: Mayıs 2009
yorum yapma yokmu
  #6  
Eski 02 Haziran 2009, 18:02
nesrin630
Uzaklaştırıldı
 
Mesajlar: 60
Kayıt Tarihi: Mayıs 2009
yorum yaparsanız daha da güzellerini eklicem yemin ederim ama yorum yapın
  #7  
Eski 02 Haziran 2009, 18:44
'zorba' - ait Avatar
'zorba'
Üye
 
Mesajlar: 1,895
Kayıt Tarihi: Kasım 2006
nesrin konularına yorum yapılmasını beklemeden paylaşımlarına devam edersen eğer emin ol daha cok ilgi görecektir. Paylaşım icin saol ayrıca. Online oyunları msn bölümüne değilde oyunlar kategorisine acman gerekli ama
Bilgisayar Oyunları Kategorisindeki Popüler Konular
» Popüler Programlar
WinrarWinrar
Sıkıştırma Programı
Free StudioFree Studio
Video Dönüştürme Programı
Auto KeyboardAuto Keyboard
Otomatik Klavye Programı
TimeBombTimeBomb
Zaman Ayarlı Pc Kapatma Programı
Glary UtilitiesGlary Utilities
Bilgisayarı Hızlandırma Programı
Super Mp3 Recorder ProSuper Mp3 Recorder Pro
Ses Kaydetme Programı
xinput1_3.dllxinput1_3.dll
Microsoft DirectX
Fighter FXFighter FX
CS 1.6 Hile
ProShow GoldProShow Gold
Slayt Yapma Programı
Free PDF to Word ConverterFree PDF to Word Converter
Pdf Word Dönüştürücü
Konuyu Değerlendir Oy

« Battlefield 2142  prev  Tycoon (Futbol oyunu) süper »
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2005 - 2014 Ev Bilgisayarı